Pr. Adrian Dobreanu: Între „Anul vechi” și „Anul nou” - 59 minute în urmă
PS Iustin îndeamnă ca la miezul nopții, la cumpăna dintre ani, să citim cu toții, în genunchi, Acatistul Mântuitorului nostru Iisus Hristos - 1 oră în urmă
Locuri de parcare amenajate în zona pârtiilor de schi din Cavnic - 2 ore în urmă
Carburanții se scumpesc de mâine, 1 ianuarie 2026, odată cu majorarea accizelor - 2 ore în urmă
Straniul caz al lui Louis Munteanu. Sau cum își poate faulta cariera un „tricolor” plin de talent - 2 ore în urmă
O nouă experiență interactivă la Muzeul Etnografic al Maramureșului „Francisc Nistor” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Vișeu de Sus nu va avea articificii la acest Revelion - 2 ore în urmă
Apel la responsabilitate civică pentru vișeuani, în contextul condițiilor meteo de zăpadă - 4 ore în urmă
Drumeție de Anul Nou pe Creasta Cocoșului, organizată de Asociația Energia Mișcării - 5 ore în urmă
Slujbă la cumpăna dintre ani la Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Săcălășeni - 5 ore în urmă
Locuri de parcare amenajate în zona pârtiilor de schi din Cavnic
Dată fiind deschiderea, zilele trecute, a sezonului de schi în Cavnic, Inspectoratul de Poliție Județean Maramureș informează că a fost amenajată o zonă de locuri de parcare pe partea stângă a DJ 109F, pe sensul de mers Cavnic – Budești, în apropierea pârtiilor.
„În vederea asigurării unor condiții prielnice de trafic rutier, practicanții sporturilor de iarnă care frecventează zona domeniului schiabil din orașul Cavnic sunt îndrumați să respecte indicatoarele rutiere privind interzicerea opririi și staționării amplasate pe tronsonul DJ 109F și să utilizeze spațiile special amenajate pentru parcarea autovehiculelor”, precizează IPJ Maramureș.
Conducătorilor auto li se recomandă să respecte indicațiile polițiștilor și să adapteze viteza la condițiile de trafic, mai arată sursa citată.
Sursa foto: IPJ Maramureș
Citește și:
















