Maramureșenii au dat culoare celei de-a III-a ediții a evenimentului „România 1000” - 9 minute în urmă
Victorie la 20 de goluri diferență a „tricolorelor” în al doilea meci din grupele principale ale Campionatului Mondial - 39 minute în urmă
Se împlinesc opt ani de la plecarea la Domnul a Regelui Mihai I - 2 ore în urmă
Moșul a ajuns, încărcat de daruri, și la Sighet - 2 ore în urmă
A treia înfrângere consecutivă pentru CS Minaur, care a coborât pe locul 3 - 3 ore în urmă
Bărbat prins cu alcool cât pentru trei petreceri, acum în arest - 4 ore în urmă
Povestea completă a unui eșec - 4 ore în urmă
Controale pentru combaterea ilegalităților în transportul de mărfuri cu risc fiscal ridicat - 5 ore în urmă
Ziua Națională a României și 145 de ani de relații diplomatice între România și Franța- dublă sărbătoare celebrată la Marsilia - 6 ore în urmă
Zeci de kilograme de articole pirotehnice confiscate de polițiști în Baia Mare - 7 ore în urmă
Studenții de la Facultatea de Litere, la cursul festiv (GALERIE FOTO)
Studenții promoției 2019 a Facultății de Litere din cadrul Centrului Universitar Nord din Baia Mare, Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, au avut vineri, 7 iunie, cu începere de la ora 12.00, cursul festiv de absolvire a facultății. Cu baloane, serenade, robe și togi colorate, așa s-a desfășurat emoționantul moment al absolvirii, la Sala sporturilor ”Lascăr Pană” din Baia Mare.
Pe rând, la cuvânt s-au înscris îndrumătorii de la specializările finalizate de proaspeții absolvenți, dar și profesorii care le-au predat în acești trei ani și care le-au dorit mult succes în viață.


















