Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 8 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 8 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 8 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 9 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 9 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 9 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 10 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 10 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 10 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 10 ore în urmă
“Fă-ți datoria de om… sădește un pom!”: Muzeul Satului Baia Mare lansează maramureșenilor invitația de a participa la o campanie de întinerire a pomilor fructiferi
Sub genericul “Fă-ți datoria de om… sădește un pom!”, Muzeul Satului Baia Mare lansează maramureșenilor invitația de a participa, în această primăvară, la o campanie de întinerire a pomilor fructiferi din cadrul muzeului.
Aceasta se adresează, în primul rând, școlilor, cadrelor didactice care doresc să implice elevii în activități de educare în spiritul dragostei pentru natură și tradiții, dar și ONG-urilor și tuturor cetățenilor care doresc să se alăture inițiativei.
Manifestarea se află la a II-a ediție și se va desfășura în perioada 1 -15 aprilie.
Pentru informații suplimentare și programări: 0262 276 895, email: contact@etnografie-maramures.ro.















