O seară în care dansul și grația s-au împletit într-o poveste de Crăciun la LPS - 3 ore în urmă
Iași, 14 decembrie 1989: primul pas spre Revoluția Română - 4 ore în urmă
CS Minaur întâlnește echipa de pe locul 2 din Liga Zimbrilor în ultimul meci oficial din acest an - 4 ore în urmă
O carte nouă și doi maramureșeni de excepție: Valer Blidar și Nicolae Bud, modele ale viziunii și profesionalismului românesc - 6 ore în urmă
Atmosferă de sărbătoare în Nistru - 6 ore în urmă
MAE: Atenționare de călătorie în Belgia. Posibile perturbări în transporturi - 7 ore în urmă
Bărbat căutat pentru distrugere, prins de jandarmi în albia Săsarului - 8 ore în urmă
Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul a slujit la Mănăstirea „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Bixad - 9 ore în urmă
Pregătiri pentru Cupa Minerul – luni se trag la sorți grupele - 10 ore în urmă
Concertul de colinde „Colindăm Pruncului Preasfânt” a avut loc la biserica Parohiei Ortodoxe „Nașterea Maicii Domnului” din Satu Mare - 10 ore în urmă
Alertă emisă de autorități: În județul Maramureș o adolescentă a plecat de acasă fiind căutată de poliție tocmai acum înainte de sărbători!
Alertă emisă de autorități: În județul Maramureș o adolescentă a plecat de acasă fiind căutată de poliție tocmai acum înainte de sărbători!
Joi, 21 aprilie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Maramureș, Serviciul de Investigații Criminale- Biroul Urmăriri, au fost solicitați de o femeie.
Aceasta a semnalat faptul că, fiica sa minoră, VARGA RORBERTA de 16 ani, a plecat în mod voluntar de la domiciliul său din Baia Mare, unde locuiește fără forme legale, și nu a mai revenit.
Semnalmente : înălţime 1,50 m, constituție atletică, păr vopsit blond, ochi căprui. Persoanele care dețin informații utile cu privire la minora dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.
Conform unor informații există suspiciunea că ar fi fugit adolescenta alături de iubitul ei. Aceștia ar fi fost dați în consemn la punctele de frontieră din toată țara, alături de un autoturism despre care se presupune că ar fi furat. Vom reveni cu amănunte!
C.Ț.
















