Share
Un șofer aflat sub influența alcoolului a lovit cinci mașini

Un șofer aflat sub influența alcoolului a lovit cinci mașini

Polițiștii rutieri au acționat și ieri, în Baia Mare, pentru depistarea  persoanelor care conduc după ce au consumat alcool. Două astfel de cazuri au înregistrat agenții de circulație.

Aceștia au oprit un bărbat din Ocoliș care conducea pe bd. Republicii. Testarea cu aparatul etilotest a indicat 0,66 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În al doilea caz este vorba despre un băimărean care, în timp ce conducea pe str. Petru Rareș, a acroșat cinci autovehicule parcate. Nicio persoană nu a fost rănită, însă au fost înregistrate pagube materiale. Testarea conducătorului auto cu etilotestul a arătat 0,65 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ambii conducători auto au fost conduși la spital pentru recoltarea de probe biologice de sânge, iar polițiștii continuă cercetările în vederea dispunerii măsurilor legale.

Foto: arhivă


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.





Publicat în:

Lasă un comentariu