O tânără din Maramureș face parte din echipa care a creat o brățară ce le permite persoanelor cu deficiențe de auz să „simtă” muzica - 6 ore în urmă
Lucrări semnate de Hollósy Simon, reunite într-o expoziție de excepție la Sighetu Marmației - 8 ore în urmă
România și taxarea muncii: suntem pe primul loc în UE, dar ce spune cu adevărat această statistică? - 10 ore în urmă
Bucuria vacanței, celebrată de micii beneficiari ai Centrului Rivulus Pueris Baia Mare prin activități interactive - 11 ore în urmă
Maramureș Coffee Festival revine cu cea de-a doua ediție în Satul de pe Deal - 12 ore în urmă
Încep lucrările la noua creșă din Baia Sprie - 12 ore în urmă
Accident pe DN1C, spre Recea: trafic îngreunat în zona pasarelei - 13 ore în urmă
„Frumusețea fără granițe”, spectacol de dans clasic chinezesc la Teatrul Municipal Baia Mare - 14 ore în urmă
Planetariul Baia Mare celebrează astăzi 57 de ani de activitate - 15 ore în urmă
Începând de astăzi, salariul minim crește cu 6,8% - 15 ore în urmă
Maramureșean reținut după ce a fost prins cu țigări de contrabandă de peste 650.000 de lei
Polițiștii de frontieră din cadrul SPF Sighet au oprit ieri la control pe o stradă din municipiu o autoutilitară condusă de un maramureșean de 33 de ani. În mașină s-au găsit 68 de baxuri cu țigări de proveniență extracomunitară, în valoare de peste 650.000 de lei. Pe timpul verificărilor s-a constatat că în activitatea de contrabandă au mai fost implicați doi bărbați, în vârstă de 32 și 35 de ani, maramureșeni și ei.
Se fac cercetări sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sighetu Marmației, iar șoferul autoutilitarei a fost reținut.

Sursa foto: ITPF Sighet















