Performanțe deosebite pentru CS Red&Black Dance Baia Mare la competiția „Showtime Dance” desfășurată la Cluj-Napoca - 29 minute în urmă
Polițiști la discuții cu copiii - 1 oră în urmă
„Easter On Two Wheels”: eveniment plin de entuziasm și voie bună pentru copiii din Seini - 1 oră în urmă
Guvernul vrea să interzică mașinile sub Euro 3 - 1 oră în urmă
Performanță de excepție pentru lucacistul Victor Dragoș – calificare în lotul lărgit pentru balcaniadă - 2 ore în urmă
Primăvară cu zăpadă pe DN 18, în Pasul Prislop - 3 ore în urmă
Restaurarea bisericilor-monument din Sarasău, Glod, Bicaz, Ulmeni și Strâmtura prinde contur - 3 ore în urmă
Potrivit tradiției, pasca se prepara în Joia Mare - 3 ore în urmă
Măsuri de ordine publică dispuse de Jandarmeria Maramureș de Paști - 3 ore în urmă
Mesajul președintelui FIFA la moartea lui Mircea Lucescu: „Ne luăm rămas bun de la o legendă a sportului” - 4 ore în urmă
Maramureșean cercetat pentru ameninţare, violare de domiciliu și distrugere
Luni, 15 martie, ora 15.00, polițiștii orașului Vișeu de Sus au fost sesizați prin plângere de o femeie de 44 de ani că tatăl acesteia a amenințat-o și i-a distrus bunuri din locuință.
În fapt, în 02 martie, bărbatul de 69 de ani, fiind sub influența băuturilor alcoolice, ar fi amenințat-o pe femeie, ulterior intrând peste ea în cameră, distrugând tocul ușii.
În cauză polițiștii au emis ordin de protecție provizoriu și efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ameninţare, violare de domiciliu și distrugere.















