Lucrări ale elevilor de la Palatul Copiilor Baia Mare, expuse la Palatul Parlamentului din București - 5 ore în urmă
Podium pentru doi elevi din Țara Lăpușului la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la cros - 5 ore în urmă
Spitalul de Recuperare Borșa, modernizat cu echipamente de ultimă generație printr-o investiție de 4 milioane de euro - 6 ore în urmă
Elevi de la Școala Gimnazială din Agrieș, în vizită la Muzeul Satului din Baia Mare - 6 ore în urmă
Pompieri la curățenie - 6 ore în urmă
Arena Națională, mândria Bucureștiului, este falimentară - 6 ore în urmă
Curtea Jandarmeriei Maramureș, plină de copii de Ziua Porților Deschise - 7 ore în urmă
Corul „Delfinașii” din Baia Mare, din nou pe scenă alături de Corul Național de Cameră „Madrigal – Marin Constantin” - 8 ore în urmă
FRF a anunțat încheierea mandatului de selecționer al lui Lucescu - 8 ore în urmă
Interdicție de circulație pentru camioane în Ungaria, de Paștele catolic - 8 ore în urmă
Doar în ianuarie, 59 de maramureșeni au fost prinși conducând fără permis sau în stare de ebrietate
Un bărbat de 51 de ani, din Săcălăşeni, a fost depistat ieri de poliţişti în timp ce conducea mașina pe bulevardul Republicii din Baia Mare fără a avea dreptul de a conduce. Acestuia i-a fost reţinut permisul în luna martie a anului trecut, pentru că a fost găsit în trafic sub influenţa băuturilor alcoolice.
Tot ieri, un alt bărbat de 52 de ani, din Târgu Lăpuş, a fost găsit în timp ce conducea în stare de ebrietate. Testarea cu aparatul etilotest a relevat o concentraţie de 0.60 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Luna trecută, poliţiştii au depistat în trafic 21 de persoane care conduceau autoturisme fără a deţine permise de conducere și 38 de persoane care conduceau autovehicule cu o concentraţie de peste 0.40 mg/l alcool pur în aerul expirat. În toate cazurile au fost întocmite dosare penale, iar persoanele în cauză riscă să îşi piardă libertatea.















