„Easter On Two Wheels”: eveniment plin de entuziasm și voie bună pentru copiii din Seini - 2 minute în urmă
Guvernul vrea să interzică mașinile sub Euro 3 - 2 minute în urmă
Performanță de excepție pentru lucacistul Victor Dragoș – calificare în lotul lărgit pentru balcaniadă - 1 oră în urmă
Primăvară cu zăpadă pe DN 18, în Pasul Prislop - 1 oră în urmă
Restaurarea bisericilor-monument din Sarasău, Glod, Bicaz, Ulmeni și Strâmtura prinde contur - 1 oră în urmă
Potrivit tradiției, pasca se prepara în Joia Mare - 1 oră în urmă
Măsuri de ordine publică dispuse de Jandarmeria Maramureș de Paști - 1 oră în urmă
Mesajul președintelui FIFA la moartea lui Mircea Lucescu: „Ne luăm rămas bun de la o legendă a sportului” - 3 ore în urmă
Tragedie la Văleni, un bărbat și-a pierdut viața într-un accident de tractor - 3 ore în urmă
Premii obținute la Concursul „Certamen Ovidianum Ponticum” de două eleve de la Colegiul „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Conducea prin Satu Nou de Jos deși avea permisul suspendat
Aseară, 18 martie, ora 22.00, polițiștii Secției 1 Groși, în timp ce efectuau serviciul de patrulare pe raza localității Satu Nou de Jos, au oprit pentru control au autovehicul la volanul căruia au identificat un bărbat de 41 ani, din localitate.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că bărbatul figurează cu permisul de conducere suspendat.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul de către o persoană căreia exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendată.















