O seară în care dansul și grația s-au împletit într-o poveste de Crăciun la LPS - 45 minute în urmă
Iași, 14 decembrie 1989: primul pas spre Revoluția Română - 2 ore în urmă
CS Minaur întâlnește echipa de pe locul 2 din Liga Zimbrilor în ultimul meci oficial din acest an - 2 ore în urmă
O carte nouă și doi maramureșeni de excepție: Valer Blidar și Nicolae Bud, modele ale viziunii și profesionalismului românesc - 4 ore în urmă
Atmosferă de sărbătoare în Nistru - 4 ore în urmă
MAE: Atenționare de călătorie în Belgia. Posibile perturbări în transporturi - 5 ore în urmă
Bărbat căutat pentru distrugere, prins de jandarmi în albia Săsarului - 6 ore în urmă
Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul a slujit la Mănăstirea „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Bixad - 7 ore în urmă
Pregătiri pentru Cupa Minerul – luni se trag la sorți grupele - 8 ore în urmă
Concertul de colinde „Colindăm Pruncului Preasfânt” a avut loc la biserica Parohiei Ortodoxe „Nașterea Maicii Domnului” din Satu Mare - 8 ore în urmă
Accident rutier pe DN 18; O mașină a intrat în coliziune frontală cu un cap de pod
Ieri, 10 octombrie, polițiștii Secției 6 Sarasău au fost sesizați în jurul orei 18.00 prin apel 112 că pe D.N. 18 a avut loc un accident rutier soldat cu victime.
În urma deplasării la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 57 de ani din Sighetu Marmației a condus un autoturism având direcția de deplasare dinspre orașul Vișeu de Sus către municipiul Sighetu Marmației, iar la un moment dat în încercarea de a evita un impact a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune frontală cu un cap de pod, situat pe partea dreaptă a direcției sale de deplasare.
O femeie de 52 de ani din Sighetu Marmației, pasageră pe locul din dreapta față a acuzat dureri, motiv pentru care a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului din Sighetu Marmației în vederea efectuării de investigații medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero. Acestuia i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
















