Caz de dispariție în Baia Mare: autoritățile fac apel la populație - 3 ore în urmă
Premianții Ligii 4 – juniori U19 - 4 ore în urmă
Un jurnalist de la „The Times”, în documentare la ITPF Sighet - 6 ore în urmă
Cupa „Codrului”, organizată de Școala Gimnazială Băsești: profesori din școlile partenere s-au reunit pe terenul de fotbal - 7 ore în urmă
„Danțu’ la șură” revine la Băsești pe 5 iulie - 7 ore în urmă
„MândrIE Maramureșeană” revine la Muzeul Satului Baia Mare: trei zile de tradiție, muzică și experiențe autentice - 7 ore în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” continuă experiența ECMO: un caz critic tratat prin terapie de oxigenare extracorporeală - 8 ore în urmă
Cercetări ale polițiștilor în cazul unui adolescent găsit fără suflare în Groșii Țibleșului - 8 ore în urmă
„SCURT ISTORIC”, expoziție a elevilor de la Colegiul de Arte Baia Mare - 9 ore în urmă
„Tradiție. Educație. Comunitate. Viitor.”: Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” a marcat cinci decenii de activitate educațională - 10 ore în urmă
Accident cu o mașină de poliție care s-a oprit într-un podeț
Un accident rutier s-a petrecut astăzi pe DJ 187, în comuna Ruscova. O autospecială de poliție a ieșit de pe carosabil, a intrat în șanț și s-a oprit într-un podeț.
Potrivit IPJ Maramureș, o femeie de 31 de ani, agent de poliție, care se afla în autospecială ca pasager, a suferit leziuni corporale. Șoferul, un agent de poliție în vârstă de 27 de ani, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultat fiind zero. Ambii au fost transportați la spital pentru investigații medicale.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și se continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul și a dispunerii măsurilor legale, relevă sursa citată.
Citește și















