Prognoză meteo pentru Maramureș, sâmbătă 27 iunie 2026 - 1 minut în urmă
„Târgul de Sânziene” din Târgu Lăpuș a adus în prim-plan tradiția și meșteșugurile Țării Lăpușului - 10 ore în urmă
Noul terminal al Aeroportului Internațional Maramureș va fi inaugurat marți, 30 iunie - 12 ore în urmă
Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 14 ore în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 14 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 14 ore în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 15 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 15 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 16 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 17 ore în urmă
Au pus tricolorul pe înălțimi (GALERIE FOTO)
Jandarmii montani din Cavnic în colaborare cu Asociaţia „CAVNICarii” din localitate au marcat joi într-un mod aparte Centenarul Marii Uniri. Pe o stâncă din zona montană numită Pietrele Şoimului, jandarmii împreună cu membrii asociaţiei au montat un catarg de 6 metri înălţime pe care apoi a fost arborat drapelul României, acesta fiind vizibil din Cavnic şi din zona apropiată. Pregătirile pentru această acțiune au început în urmă cu mai multe zile, deoarece acel loc este situat într-o zonă greu accesibilă.









