Biblioteca Orășenească Tăuții-Măgherăuș, pas important în digitalizare prin proiectul MaraHUB - 1 oră în urmă
Vasile Deac „Moșu” va fi condus azi pe ultimul drum; PS Iustin va oficia slujba de înmormântare - 2 ore în urmă
Centrul Cultural Borșa va găzdui un eveniment special care îmbină arta vizuală și muzica - 2 ore în urmă
Un artist francez aduce în prim-plan frumusețea satului maramureșean, într-o expoziție de fotografie vernisată la Muzeul Satului Baia Mare - 2 ore în urmă
Alertă alimentară! Produs retras din magazinele Lidl și Kaufland - 3 ore în urmă
Lucacistul Adrian Dumitru, medalie de aur din partea Societății Române de Fizică - 3 ore în urmă
Vești bune pentru Maramureș și sistemul educațional - 4 ore în urmă
Aventură cu tiroliană și obstacole pentru copii la Muzeul Satului Baia Mare - 4 ore în urmă
Prof. univ. dr. Corin Braga a fost ales membru corespondent al Academiei Române - 4 ore în urmă
Concurs de angajare la Direcția de Asistență Socială Baia Mare - 5 ore în urmă
Inaugurare cu cântec a lucrărilor de modernizare a drumului DJ 171
Lucrările de modernizare a drumului DJ 171, care face legătura – prin Țara Lăpușului – între județele Maramureș și Bistrița-Năsăud s-au încheiat. În Maramureș, modernizarea a cuprins porțiunea Rogoz – Suciu de Jos – Suciu de Sus – limită județ, în timp ce în vecini s-a întins pe porțiunea de la Agrieșel la Uriu. Ca atare, vineri, 16 noiembrie, la ora 13.00, la limita dintre cele două județe va fi tăiată tradiționala panglică. Însă va fi o inaugurare cu cântec. E vorba de cântecul adus la fața locului de Ansamblul Folcloric Național „Transilvania” din Baia Mare și Ansamblul profesionist „Dor Românesc” din Bistrița-Năsăud.















