Share
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar

Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar

Eduard Orha, elev la Școala Gimnazială „Avram Iancu” din Baia Mare, este un tânăr cu aspirații sportive înalte, acesta practicând karting de performanță la Palatul Copiilor din Baia Mare (dir. prof. Ion Iuga), sub îndrumarea prof. ing. Mircea Olar.

În vârstă de numai 8 ani, Eduard a ocupat locul al doilea în clasamentul național la karting școlar, aceasta fiind cea mai recentă realizare a lui. În acest context, elevul a fost distins, în cadrul festivității de încheiere a anului școlar, cu premiul de excelență pentru rezultatele deosebite obținute la competițiile de karting, dar și în semn de apreciere pentru pasiunea, perseverența și spiritul competitiv de care a dat dovadă în acest an școlar.

„Pentru un sportiv atât de mic, acest lucru este o mare realizare. Eduard este un copil extrem de talentat, dar și muncitor, iar pentru școala noastră este un motiv de mândrie. Dragul nostru Eduard, muncind, îndrăznind, viitorul îți aparține. Îți dorim mult succes, să ajungi campionul nostru de Formula 1!”, a transmis conducerea unității de învățământ.

Performanțele micului pilot au fost remarcate, de asemenea, de oficialitățile locale ale municipiului Baia Mare, acesta fiind premiat de curând cu Diploma de Apreciere în cadrul Primăriei. Astfel, tânărul Eduard Orha devine un exemplu de ambiție, talent și dorința de autodepășire, demonstrând că performanța se construiește prin muncă și implicare constantă.

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu