În prag de Sânziene: Zeci de elevi din Tecuci au luat parte la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 1 oră în urmă
O nouă reușită în cadrul Academiei Minaur Baia Mare: Bledea Iulia a devenit antrenor licențiat, consolidându-și activitatea în pregătirea copiilor. - 2 ore în urmă
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane - 2 ore în urmă
Semnal de alarmă: Nu lăsați copiii singuri în autoturism în perioadele cu temperaturi ridicate! - 3 ore în urmă
A murit Vasile Deac „Moșu”, fost primar al comunei Bogdan Vodă - 3 ore în urmă
Se împlinesc 8 ani de la hirotonia Preasfințitului Părinte Timotei Sătmăreanul în demnitatea de Arhiereu-vicar - 4 ore în urmă
Obiceuri, credințe, tradiții și superstiții de Sânziene - 4 ore în urmă
24 iunie, ziua în care Sânzienele, Credința și Ia românească se întâlnesc - 5 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 24 iunie 2026 - 5 ore în urmă
Piața jocurilor online în 2026: principalele tendințe observate la nivel european - 15 ore în urmă
Premii frumoase obținute de elevi ai Colegiului de Arte din Baia Mare la Concursul regional „Viva la Musica” de la Zalău
Ieri, 8 mai, la Zalău s-a desfășurat Concursul Regional de interpretare vocal-instrumentală „Viva la Musica” – ed. XXV, competiție la care au participat și elevi de la Colegiul de Arte din Baia Mare.
Profesoara Mihaela Bob-Zăiceanu a publicat pe rețelele de socializare rezultatele obținute de elevii săi, felicitându-i pentru munca, talentul și dedicarea de care au dat dovadă pe scenă. Performanțele acestora confirmă încă o dată nivelul ridicat de pregătire artistică oferit de Colegiul de Arte din Baia Mare și implicarea cadrelor didactice în formarea tinerelor talente.
- Premiul 1, canto popular, Răzvan Cizmar, clasa a VIII-a;
- Premiul 2, canto clasic, Dobrican Andra, clasa a IX-a;
- Premiul 2, canto popular, Chira Raluca-Maria, clasa a X-a;
- Premiul 1 cu punctaj maxim și participare în gală, canto clasic, Magyari Eliza Karla, clasa a X-a;
- Premiul 1, canto clasic, Băban Dariu, clasa a XI-a.
„Vă iubim și vă prețuim! Multumesc frumos doamnei prof. corepetitor Raț Silvana Beatrice pentru ajutorul și efortul depus pentru acest concurs, domnului prof. Kaszta Norbert pentru pregătirea de pe parcursul anului școlar, părinților pentru eforturile necondiționate de a susține și a fi alături acestor elevi minunați, organizatorilor acestui important concurs, juriului pentru apreciere!”, a transmis prof. Mihaela Bob-Zăiceanu.
Felicitări și mult succes în continuare!














