Rânduiala Transcendenței (foileton 3) - 3 minute în urmă
Elevi ai Liceului Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie, în vizită la Facultatea de Inginerie din Baia Mare - 10 minute în urmă
Muzeul Tărnița din Băița a sărbătorit un an de la deschidere printr-un eveniment special - 11 minute în urmă
Demersurile de construire a unui centru de zi dedicat copiilor și tinerilor cu dificultăți comportamentale prind contur la Tăuții Măgherăuș - 53 minute în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Când țipi la copilul tău în criză, îl împingi mai adânc în ea - 54 minute în urmă
Anton Terekhov: “Sunt mândru că am jucat la Minaur, Baia Mare este a doua mea casă - 1 oră în urmă
De ce energia produsă ieftin ajunge scumpă la consumator - 1 oră în urmă
Walter Übelhart, la ceas aniversar - 2 ore în urmă
A apărut un nou număr al revistei „Nord Literar” - 3 ore în urmă
„PORT – Poveste. Origini. Rădăcini. Tradiție”, expoziție la Muzeul Etnografic al Maramureșului „Francisc Nistor” din Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Anton Terekhov: “Sunt mândru că am jucat la Minaur, Baia Mare este a doua mea casă
Înaintea startului partidei de ieri, din Sala polivalentă „Lascăr Pană”, dintre Minaur și Potaissa Turda (scor 28-30), clubul băimărean le-a oferit câte un mic cadou celor cinci jucători care vor pleca după ultimul joc de campionat: Gabriel Cumpănici, Anderson Mollino da Silva – la CSM Constanța, Anton Terekhov – la Poli Timișoara, Mohamed Zein – probabil înapoi în Egipt și Stefan Vujic, care nu a semnat deocamdată cu nimeni. „Mulțumim pentru contribuția lor la performanțele echipei”, au scris reprezentanții clubului pe site-ul CS Minaur.
Iată și ce au declarat după meciul cu Potaissa unii dintre cei care nu vor mai juca la Minaur din sezonul viitor:
- Gabriel Cumpănici: “A fost un meci special pentru mine, fiind ultimul în Baia Mare, iar pe această cale doresc să mulțumesc colegilor, staffului și publicului care ne-a susținut. Plec de la echipă cu respect și recunoștință pentru tot ce înseamnă Minaur Baia Mare”.
- Stefan Vujic: “Asta e, am luptat tot meciul, dar rezultatul nu e bun. Mai avem un meci la CSM București și vom încerca să dăm ce e mai bun. Mulțumesc oamenilor din tribună, care ne-au susținut, tuturor colegilor și antrenorilor”.
- Anton Terekhov (foto, în centru): “Mă simt destul de trist la ultimul meu meci în Baia Mare, pentru că am vrut să batem, pentru că a fost o bună șansă pentru noi să terminăm mai sus în campionat. Am luptat, dar nu a ieșit. Sunt mândru că am jucat la Minaur, Baia Mare este a doua mea casă. Sper să fie bine în continuare și le mulțumesc tuturor”.
Sursa foto: CS Minaur
Citește și:
Minaur, învinsă în ultimul meci pe teren propriu din campionat















