Experiență de formare internațională în Croația pentru trei cadre didactice din Seini - 17 minute în urmă
Lansarea volumului de poezie „Atemporal/ Zeitlos”, semnat de Alexandru Sabou, a reunit scriitori, oameni de cultură și elevi la Biblioteca Județeană din Baia Mare - 53 minute în urmă
Începe modernizarea drumului dintre Ocna Șugatag și Ferești - 2 ore în urmă
Șoferi și pietoni din Baia Mare, informați privind riscurile consumului de substanțe psihoactive - 2 ore în urmă
Atenționare pentru cei care merg la mare: bacterie periculoasă în apă. Ce trebuie să știi înainte de vacanță - 3 ore în urmă
Programul „Școala Mamei” continuă în Baia Mare: cursuri dedicate sarcinii și de puericultură la Spitalul Județean de Urgență și la Policlinica nr. 2 - 3 ore în urmă
Matei Liga, sportiv în cadrul Academiei de Șah Maramureș, participă la Campionatul Mondial dedicat copiilor de 8, 10 și 12 ani - 3 ore în urmă
Muzeul Satului din Baia Mare a găzduit conferința „Rolul parentingului modern – Copiii de azi, adulții de mâine” - 3 ore în urmă
„Arborele de lalea”: Eleva Patricia Moldovan a primit cea mai înaltă distincție de excelență a Colegiului de Arte Baia Mare - 3 ore în urmă
România intră în primul episod serios de căldură al verii - 5 ore în urmă
De la contract la „acasă”
Pentru mulți oameni, clipa în care semnează contractul pentru o locuință nouă pare finalul unei etape lungi. Lunile de căutări, calcule, vizionări și decizii ajung, în sfârșit, la un punct clar: ai casa ta.
Dar adevărul este că acel moment nu este finalul.
Este abia începutul.
În ziua în care primești cheile, ușa se deschide către un spațiu gol, dar plin de promisiuni. Acolo vor fi diminețile în care cafeaua aburește liniștit în bucătărie. Serile în care familia se adună în jurul mesei. Weekendurile în care râsetele copiilor vor umple fiecare cameră.
Însă între „am cumpărat apartamentul” și „suntem acasă” există un pas despre care se vorbește prea puțin.
Momentul în care începe viața reală
După alegerea apartamentului, plata avansului și semnarea contractului, apare etapa cea mai practică – dar și cea mai costisitoare: echiparea locuinței.
Frigiderul.
Mașina de spălat.
Cuptorul sau plita.
Nu sunt detalii. Sunt lucrurile fără de care viața de zi cu zi nu poate începe. Iar costurile lor apar exact în momentul în care bugetul familiei este deja pus la încercare.
De multe ori, din acest motiv, mutarea reală se amână. Apartamentul există, dar sentimentul de „acasă” vine mai târziu, după încă o perioadă de cumpărături, calcule și compromisuri.
Când mutarea nu mai trebuie amânată
Pornind de la această realitate, Revolution Residence a decis să facă lucrurile mai simple pentru viitorii proprietari.
În perioada 1 – 31 martie 2026, cei care aleg un apartament de 3 camere – tipologia preferată de familii sau de cei care fac pasul către o locuință stabilă pe termen lung – primesc un voucher cadou de 10.000 de lei (tva inclus), pentru achiziția electrocasnicelor.
Un sprijin concret, oferit exact în momentul în care contează cel mai mult.
Pentru că începuturile nu ar trebui să fie amânate.
„Oamenii nu cumpără doar metri pătrați.
Cumpără momentul în care pot începe viața în acel spațiu. Iar de multe ori acest moment este amânat de costurile care apar imediat după mutare.”
— Manager Vânzări, Revolution Residence
Prin această inițiativă, dezvoltatorul își propune să transforme mutarea într-o experiență mai naturală și mai ușoară. Practic, locuința poate deveni funcțională din prima zi, fără cumpărături urgente sau soluții provizorii.
Pentru că o casă adevărată nu înseamnă doar pereți și camere.
Înseamnă momentul în care începe viața înăuntru.
Începe povestea casei tale
Dacă te gândești la următorul pas pentru familia ta, acum este momentul potrivit.
Află mai multe detalii pe www.revolutionresidence.ro sau vizitează echipa Revolution Residence în clădirea Revolution Business Center din Baia Mare.
Revolution Residence – împreună pentru familia ta.
















