Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 2 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 2 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 3 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 3 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 3 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 3 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 4 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 4 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 5 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 5 ore în urmă
Teodora Damian, de la CS Minaur, desemnată cea mai bună jucătoare în meciul naționalei U19 cu Germania de la EURO
Naționala U19 a României a fost învinsă aseară de Germania cu 35-31 (14-16), în cea de-a doua partidă jucată în grupa D a Campionatului European care se desfășoară în Muntenegru. Chiar dacă a pierdut, România a dat MVP-ul meciului: Teodora Damian, componentă a CS Minaur Baia Mare. Șase goluri a înscris Teodora în partida cu Germania.
În celălalt meci din grupă, Spania a învins Insulele Feroe cu 23-16.
România urmează să joace cu Spania în 12 iulie, de la ora 20.30, un meci decisiv pentru calificarea în grupele principale. În grupa D conduce Spania, cu trei puncte, urmată de Germania, cu același număr de puncte, dar golaveraj mai slab, România, cu două puncte, și Insulele Feroe, fără vreun punct. (T.S.)
Sursa foto: FRH/ EHF EURO
Citește și
Derby-ul Italia – Spania de la Campionatul European de fotbal feminin, arbitrat de o româncă
















