Violeta Diana Vele a cucerit Trofeul categoriei de vârstă în cadrul Festivalului „Ursulețul de Aur” - 1 oră în urmă
PS Timotei Sătmăreanul a slujit la slujba priveghiului Preasfințitului Emilian Crișanul - 2 ore în urmă
Icoana Maicii Domnului de la Rohia a ajuns pentru prima dată la Cluj-Napoca - 2 ore în urmă
28 iunie, Elon Musk împlinește 55 de ani - 3 ore în urmă
Prognoză meteo pentru Maramureș, duminică 28 iunie 2026 - 4 ore în urmă
Record la Roma: Aur pentru David Popovici în finala de 100 m liber la Trofeul Settecolli - 12 ore în urmă
Raisa Vlășan, premiul I la Festivalul-Concurs Internațional Eurofolklor București - 14 ore în urmă
Școala de vară „Fabrica de eminescieni” s-a încheiat într-o atmosferă festivă, la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Baia Mare - 18 ore în urmă
Atelierele de vacanță „Descoperă. Creează. Joacă” de la Muzeul Satului Maramureșan din Sighet s-au încheiat cu multă voie bună - 19 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Credința vindecă suferința – meditație la Duminica a patra după Rusalii - 19 ore în urmă
Patru medalii obţinute de elevii români la Olimpiada Internaţională ”Ştiinţele Pământului” de la Beijing
Lotul României a obţinut patru medalii – una de aur, una de argint şi două de bronz – la Olimpiada Internaţională „Ştiinţele Pământului” care a avut loc, în perioada 8-16 august, la Beijing, în China.
Ministerul Educaţiei a informat, vineri, pe Facebook, faptul că echipa României, condusă de Cătălina Şerban, inspector şcolar în cadrul Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti, şi Cristina Pârvu, consilier în cadrul CNPEE, a câştigat următoarele premii: Neag Tudor Brendan, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Cluj-Napoca, medalie de aur; Bodor Darius Andrei, Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti, medalie de argint; Balcu Antonia Ioana, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Timişoara, medalie de bronz şi Luchian Maria Anemona, Colegiul Naţional Iaşi, medalie de bronz.
Felicitări tuturor!










