În această noapte, cerul ne va prezenta „Luna Plină a Căpșunilor” - 5 ore în urmă
Suspiciuni de fraudă în turism: elevi și profesori, implicați într-un caz investigat în Maramureș - 7 ore în urmă
Performanțe remarcabile pentru sportivii din cadrul ACS Athletic Târgu Lăpuș la Campionatele Mondiale Masters de alergare montană din Cehia - 8 ore în urmă
Ursoaică cu pui semnalată în zona acumulării Strâmtori–Firiza - 8 ore în urmă
„Legendele Fotbalului Românesc”: expoziție și întâlnire inspirațională în Baia Mare - 8 ore în urmă
Ansamblul Folcloric „Măgura Cernești Junior”, locul I la Festivalul Concurs de Folclor „Joc și cânt la Breaza” - 9 ore în urmă
Vacanță cu zâmbete și mișcare: Tabăra de vară a Școlii Gimnaziale Groși a fost un succes - 9 ore în urmă
Examenul de Bacalaureat programat pe mâine, 30 iunie, se mută pe 1 iulie - 9 ore în urmă
Muzeul Satului Baia Mare a fost vizitat de o delegație oficială a Republicii Populare Chineze, condusă de Excelența Sa, ambasadorul Chen Feng - 9 ore în urmă
A trecut la cele veșnice Arhim. Sofronie Perța, starețul emerit al Mănăstirii Dragomirești - 10 ore în urmă
Maramureșeanul Samuel Roman, calificat în finala ”Centura de Aur”
În perioada 12-16 iunie, la Tg Mureș se desfășoară turneul internațional de box ”Centura de Aur – Nicolae Linca”.
La eveniment participă pugiliști din peste 20 de țări, fiecare dintre ei fiind campion național al țării pe care o reprezintă la concurs.
Această competiție este și un test in vederea Jocurilor Olimpice de la Paris. Club Sportiv Municipal Sighetu Marmatiei este reprezentat la competiție de către pugilistul Samuel ”Sami” Roman.
Vestea bună este că în primul meci al său, pe care l-a avut joi, 13 iunie, sigheteanul nostru a învins campionul național al Serbiei și astfel s-a calificat direct în finală, aceasta se va disputa sâmbătă. Îi dorim mult succes!
C.Ț.















