Aparatură de ultimă generație pentru pediatrie, la Ambulatoriul Spitalului Municipal Sighet - 3 ore în urmă
Încă o înfrângere pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare, a 10-a din 11 meciuri - 3 ore în urmă
Ochelari Polaroid, rame de ochelari și ochelari Ray-Ban: cum alegi corect pentru vedere și stil - 4 ore în urmă
Calificare la turneul semifinal pentru juniorii 2 de la Academia de Handbal Minaur - 5 ore în urmă
Eleve de la Colegiul Tehnic „George Barițiu” Baia Mare, pe podium la etapa județeană a Festivalului de Muzică Francofonă „Chants, Sons sur scéne” - 6 ore în urmă
Urmărire în trafic în Sighet. Un contrabandist a fost arestat - 7 ore în urmă
Cuvântul de învățătură al Preasfințitului Părinte Episcop Iustin, în duminica a patra din Postul Paștilor - 7 ore în urmă
Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul a slujit la Mănăstirea „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Bixad - 8 ore în urmă
Prins cu droguri pe o stradă din Baia Mare de polițiștii locali - 9 ore în urmă
Scriitorii maramureșeni Nicolae Scheianu și Rodica Brad-Păuna și-au lansat volumele de versuri de Ziua Internațională a Poeziei, la Bibliotecă - 9 ore în urmă
În Protopopiatul Vișeu: 200 de copii au beneficiat de proiectul eparhial „Îmbracă un copil de sfintele sărbători de Crăciun”
În 19 decembrie, în Protopopiatul Vișeu s-a finalizat proiectul eparhial „Îmbracă un copil de sfintele sărbători de Crăciun”.
Au beneficiat 200 de copii cu vârste cuprinse între 3 ani și 17 ani din toate parohiile protopopiatului. Valoarea totală a acestui proiect a fost de 70.000 RON, bani care au venit de la mai mulți binefăcători și sponsori.
„Pentru ca acest eveniment sa fie încununat, seara a debutat cu un concert de colinde susținut de coruri de toate vârstele.
Mulțumim lui Dumnezeu pentru binecuvântare, mulțumim colaboratorilor acestui proiect și tuturor binefăcătorilor și sponsorilor care au făcut posibilă aceasta activitate”, transmite pr. Ioan Florin Timiș, responsabil Social-Filantropic al Protopopiatulul Vișeu.
L.C.H.
















