Omul potrivit la locul potrivit - 9 ore în urmă
„Copiii, florile Europei” – expoziție la Biblioteca Județeană - 10 ore în urmă
A murit Iosif Boda, fost consilier prezidenţial, ambasador şi deputat - 10 ore în urmă
Serghei și Anisia au spus „Da” - 11 ore în urmă
Pantofi cu toc pentru o ținută casual-chic: 8 combinații de ținute pe care să le încerci - 12 ore în urmă
Când este indicată operația de colecist? Semnele care arată că ai nevoie de operație - 12 ore în urmă
Sfaturi utile pentru a evita capcanele creditelor rapide online - 12 ore în urmă
Rezultate deosebite pentru două eleve de la Liceul Teoretic „Petru Rareș” Târgu Lăpuș, în cadrul concursului județean „Magia Cuvintelor” - 13 ore în urmă
Elevi ai Colegiului de Arte Baia Mare s-au calificat la Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei de la Slobozia - 14 ore în urmă
Muzeul Satului din Baia Mare își îmbogățește patrimoniul cu o casă a minerului din Băiuț - 14 ore în urmă
Un caz la noi: În țara noastră o femeie refugiată cazată în stațiunea turistică Tășnad s-a înecat în piscina interioară a unui hotel care are patron băimărean!
O refugiată în vârstă de 56 de ani a decedat sâmbătă seara, în localitatea Tășnad. Potrivit informațiilor PresaSM, femeia a murit după ce s-a înecat în piscina interioară a unui hotel din zona stațiunii, arată PresaSm.ro.
La fața locului au fost chemate și echipaje de prim-ajutor, dar din păcate acestea nu au mai putut-o salva pe ucraineancă. O femeie din Ucraina, în vârstă de 56 de ani, a decedat după ce s-a înecat în piscina interioară a unui hotel din stațiunea Tășnad. Victima se afla singură în piscină în momentul producerii tragediei.
Potrivit informațiilor PresaSM, femeia a fost resuscitată minute în șir de echipajele medicale sosite la fața locului. Aceasta era cunoscută cu probleme de sănătate, respectiv hipertensiune arterială. Polițiștii fac cercetări pentru a determina circumstanțele în care s-a petrecut incidentul. Corpul neînsuflețit va fi depus la Prosectura Spitalului județean Satu Mare in vederea efectuării autopsiei și a stabilirii cu exactitate a cauzelor care au dus la decesul femeii.
Femeia se afla cazată în hotel din data de 9 martie. In hotelul respectiv erau cazați doar refugiați din Ucraina. În cauză nu sunt suspiciuni de omor. Conform informațiilor VasileDale.ro, patronul hotelului este un băimărean stabilit în Marea Britanie, unde are o firmă de construcții. Este primul hotel din județul Satu Mare care și-a închis activitatea pentru public și s-a dedicat exclusiv ajutorării refugiaților din Ucraina. Despre femeia din Ucraina vă putem spune și faptul că ar fi acuzat ceva probleme medicale (tensiune) de câteva zile. Aceasta a fost cazată la hotelul din Tășnad din 9 martie 2022, mai arată VasileDale.ro.















