Partida Turcia – România, arbitrată de un francez. „Tricolorii” n-au pierdut niciun meci cu el la centru - 4 ore în urmă
Centrul Universitar Nord Baia Mare găzduiește conferința „Postul- Antrenamentul libertății într-o cultură a impulsului” - 4 ore în urmă
Performanță remarcabilă pentru Clubul Unirea Șișești la Campionatul Național de Skandenberg - 5 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Scurte considerente teologice și duhovnicești la Praznicul Bunei Vestiri - 5 ore în urmă
CSM Știința Baia Mare și SCM USV Timișoara își dispută primul trofeu din acest an - 5 ore în urmă
Cercetașii Maramureșului au avut parte de un weekend productiv, cu expediții noi - 5 ore în urmă
Computer tomograf de 10 milioane de lei, pus în funcțiune la Spitalul Municipal Sighet - 6 ore în urmă
Săptămâna Verde la Centrul Cultural START: copiii de la Grădinița cu Program Prelungit Târgu Lăpuș au descoperit importanța albinelor - 6 ore în urmă
Laura Codruța Kövesi susține că nu doar în România se blochează anchetele - 6 ore în urmă
Prosumatorii acuză: Plătim taxe pentru nimic! - 7 ore în urmă
Dacian Cioloș, desemnat prim-ministru de președintele Klaus Iohannis
Președintele Klaus Iohannis a anunțat, luni, după consultările de la Palatul Cotroceni că a decis să îl desemneze pe liderul USR Dacian Cioloș pentru funcția de prim-ministru, arată digi24.ro. Principalele declarații ale președintelui Klaus Iohannis:
În toate discuțiile am reiterat importanța unor chestiuni care trebuie rezolvate indiferent cine guvernează. Este foarte important să se gestioneze situația pandemică, creșterea prețurilor la energie și să se ia măsuri să nu crească celelalte prețuri.
Este important să beneficiem de sumele mari din PNRR și să nu dăm cu piciorul la această oportunitate.
Am reiterat importanța pregătirilor pentru situația de iarnă și am subliniat că acestea sunt chestiunile importante pentru români, nu certurile politice.
Formațiunile au venit cu diferite abordări, propuneri.
Din toate aceste propuneri, eu am reținut una, pe care o voi și pune în practică. Am decis să desemnez pentru poziția de candidat la funcția de prim-ministru pe domnul Dacian Cioloș.















