Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 3 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 4 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 5 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 6 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 7 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 7 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 7 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 7 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 8 ore în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 8 ore în urmă
Trei elevi ai Școlii Gimnaziale „Alexandru Ioan Cuza” Baia Mare, calificați în etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la Șah
Tinerii Alexandru Pașca din clasa a V-a A, Cătălin Șuteu din clasa a V-a B și Răzvan Laszlo din clasa a VI-a A, elevi ai Școlii Gimnaziale „Alexandru Ioan Cuza” Baia Mare, îndrumați de prof. Adrian Șuta, au participat, de curând, la etapa municipală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la Șah.
Alexandru a reușit o performanță deosebită, încheind pe locul al doilea, rezultat care i-a adus calificarea la etapa județeană. Alături de el s-au calificat și colegii săi, Cătălin și Răzvan, aceștia ocupând pozițiile IV, respectiv VI în cadrul etapei municipale.
Felicitări pentru rezultatele obținute! Mult succes la faza județeană!

Larisa Viragh















