Ploaie de goluri în amicalul CS Minaur – Academica Recea - 11 minute în urmă
Competiția de triatlon desfășurată în cadrul concursului „Comuniada 2026” a reunit aproximativ 100 de elevi din Maramureș - 34 minute în urmă
Comuniada 2026: Școala Gimnazială „Ion Popescu de Coaș” a găzduit o competiție de șah pentru elevi - 2 ore în urmă
Un gest mic, o bucurie mare: polițiștii au făcut fericit un copil de ziua lui - 2 ore în urmă
CS Seini, performanță remarcabilă la Cupa „Hajós Alfréd”: 29 de medalii și locul II pe cluburi - 2 ore în urmă
Alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în localitatea Groși - 2 ore în urmă
8 februarie 1951 – S-a născut folcloristul maramureșean Anton-Joseph Ilk - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 8 februarie 2026 - 4 ore în urmă
Un pas spre sferturile de finală ale EHF European League pentru fetele de la Minaur după victoria cu deținătoarea trofeului - 13 ore în urmă
Tot mai multe fraude prin transmiterea de mesaje false în numele unor instituții publice - 14 ore în urmă
Două perechi de surori frumoase și talentate au lansat împreună un proiect muzical inedit
Un proiect muzical deosebit a fost lansat ieri, 25 octombrie, de surorile Suzana și Daciana Vlad și Ovidia și Octavia Ștef. Acesta se intitulează „Când surorile s-adună”. Linia melodică a fost alcătuită de Suzana Vlad, iar textul este semnat Andreia Ștef, mama tinerelor artiste.
„Dragi prieteni, avem plăcerea de a ne prezenta în fața dumneavoastră cu mult așteptatul proiect alături de minunatele Suzana și Daciana Vlad.
Dorim să aducem mulțumiri tuturor celor care au contribuit la realizarea acestui proiect! Sperăm să ajungă la sufletul dumneavoastră!”, transmite Ovidia Ștef.
„În acest videoclip, am realizat o reconstituire inspirată de pozele vechi tradiționale, aducând la viață momente și amintiri din trecut. Fiecare imagine spune o poveste, iar prin acest proiect, ne dorim să păstrăm vii tradițiile și valorile culturale.
În trecut, fotografiile cuplurilor și familiilor erau adesea realizate într-un mod foarte formal. De obicei, unul dintre parteneri stătea pe un scaun, în timp ce celălalt stătea în picioare, adesea cu o mână pe umărul celui care ședea.
Această poziție simboliza intimitatea și legătura dintre cei doi, iar expresiile feței erau de obicei serioase, pentru a reflecta mai bine momentul.
Ne-a plăcut mult această idee veche, pe care am vrut să o readucem în actualitate!
Vă invităm pe canalul nostru de youtube pentru a vedea cel mai nou proiect: “Când surorile s-adună” alături de frumoasele și talentate surori Octavia și Ovidia Ștef”, explică Daciana Vlad.
Sincere felicitări! Click mai jos pentru a asculta cântecul și a urmări videoclipul.
L.C.H.













