19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 24 minute în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 3 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 4 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 5 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 5 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 6 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 7 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 7 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 7 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 8 ore în urmă
Pompierii maramureșeni au avut intervenții vineri, apoi două zile de Caravană SMURD (GALERIE FOTO)
În prima zi din recentul weekend pompierii maramureșeni au avut cele mai multe solicitări. Parcă și pentru a le da răgazul ca, în celelalte două zile, să se ocupe în tihnă de Caravana SMURD, care s-a instalat sâmbătă în Baia Mare și, duminică, în Târgu Lăpuș (vezi foto de la eveniment).
Deși pentru pompieri apa e un aliat prețios, pompierii militari de la Pichetul Târgu Lăpuș au evacuat, vineri, apa. Cea din subsolurile a 10 gospodării din oraș, subsoluri inundate după ploaia abundentă.
Tot vineri pompierii militari din cadrul Punctului de Lucru Șomcuta Mare au lichidat un incendiu izbucnit la o centrală termică. Au ars materialele plastice din componența unui boiler electric și materialele textile care erau în jurul acestuia. Și tot vineri, pompierii băimăreni au intervenit pe strada Miron Costin din Baia Mare, unde un autoturism a fost cuprins de flăcări. Focul a distrus în întregime materialele combustibile ale mașinii.



















