Decizie dură a instanței din Bruxelles pentru România - 3 ore în urmă
România a căzut șapte locuri în clasamentul FIFA. E la un pas de cea mai slabă clasare din istorie - 4 ore în urmă
Peste puțin timp Artemis II intră în faza finală a lansării - 6 ore în urmă
Elevii de la Liceul Teoretic „Ioan Buteanu” Șomcuta Mare, inițiați în robotică de echipa Colegiului Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare - 6 ore în urmă
Musafiri la antrenamente la CS Minaur - 6 ore în urmă
„Stejarii” și-au aflat programul din prima fază a World Rugby Nations Cup - 6 ore în urmă
Centrul Cultural Sighetu Marmației a fost distins cu Premiul de Excelență la Gala „Tradițiile Românilor” - 8 ore în urmă
„Tezaur Folcloric”: Moment aniversar de suflet pentru Iuliana Maria Dragoș, managerul Ansamblului Folcloric Național „Transilvania” - 8 ore în urmă
Un nou început în lupta cu cancerul la Spitalul Judetean de Urgenta „Dr.Constantin Opris” Baia -Mare - 9 ore în urmă
Astăzi se împlinesc 85 de ani de la masacrul de la Fântâna Albă - 9 ore în urmă
Nu iese fum fără foc din primăria băimăreană
Nu a ieșit fum fără foc de la primăria băimăreană. Fiindcă în această dimineață au ars cablurile electrice de la un tablou electric. Au intervenit două autospeciale ale pompierilor.
”La faţa locului, au venit două autospeciale şi un echipaj de prim ajutor, însă nu a fost necesară intervenţia celui din urmă. S-a intervenit cu stingătoarele, dar nu cu apă. Au ars cablurile electrice din tabloul electric situat la intrarea în instituţie, în afara clădirii . La faţa locului, s-a deplasat şi un echipaj al Electrica. Acesta remediază situaţia” – a detaliat Oana Alexa-Gonczi, purtătorul de cuvânt al ISU Maramureş.
Pe rețelele de socializare s-au făcut legături șugubețe cu conferința de ieri a primarului Băii Mari, în care acesta se referea la ultimul său dosar și, cu predilecție, la procurorul Ionuț Vasile (cel care a întocmit dosarul). Comentarii de genul: ”S- a dat foc la dosare?” ● ”Sau la ceva țigări etnobotanice?” ● ”Ard dovezile că CC e nevinovat în noul dosar…”
Important e că incendiul de la primăria băimăreană nu a creat mare deranj angajaților, dincolo de spaimă și autoevacuare.
Foto: facebook/Robert Cotos
















