A murit Catherine O’Hara, actrita care a interpretat rolul mamei in celebrul film ,,Singur acasă” - 10 ore în urmă
Meci greu acasă pentru CS Minaur - 11 ore în urmă
Adevărul care nu se potrivește cu discursul obișnuit - 11 ore în urmă
Vasile și Ioan Marinca din Sârbi contribuie la păstrarea tradiției și a portului popular - 12 ore în urmă
Prima serie a cursului „Dezvoltarea competențelor verzi și utilizarea eficientă a resurselor” organizat de ASSOC s-a încheiat cu succes - 12 ore în urmă
„Împreună în familie”: activitate de informare și prevenire a separării copilului de familie și a consumului de substanțe, la Școala Gimnazială „Dr. Victor Babeș” Baia Mare - 13 ore în urmă
Festivalul de satiră și umor „Zâmbete în Prier”, la a 24-a ediție. Care sunt temele de concurs - 13 ore în urmă
Hidrocentrale neterminate, drumuri întârziate și ONG-uri mereu câștigătoare - 14 ore în urmă
Muzică „Bridgerton” la lumina lumânărilor, în Baia Mare - 15 ore în urmă
Știința Explorări caută la București a treia victorie din campionat - 15 ore în urmă
Slujire arhierească la Parohia Groșii Țibleșului
Azi, 12 noiembrie, când Biserica Ortodoxă îi prăznuiește pe Sfântul Ioan cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei, și pe Sfinții Mărturisitori Năsăudeni, la Parohia Ortodoxă Groșii Țibleșului, din Protopopiatul Lăpuș, a fost oficiată Sfânta Liturghie arhierească.
Slujba a fost săvârșită de Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Maramureșului și Sătmarului.
Răspunsurile liturgice la strană au fost oferite de membrii Grupului psaltic „Theologos”, coordonați de Denis Sulițanu.
Foto: Arhid. Onuț Păcurar – Inspector al Sectorului Social Filantropic și Misionar















