Constantin Brâncoveanu, domnul care nu și-a lepădat credința nici în fața morții - 57 de minute în urmă
Clipa de natură - 3 ore în urmă
Aur pentru România la Europene! La numai 15 ani, Aniela Tudor este campioană europeană la sărituri - 4 ore în urmă
Noi ne topim, Antarctica îngheață. O planetă care știe să ne amintească de extreme - 5 ore în urmă
Casa Verde se schimbă în 2026: banii merg către baterii, nu către panouri - 5 ore în urmă
Cinci seri de film sub cerul liber, la Sighetu Marmației. MMIFF 2026 vine la Muzeul Satului - 7 ore în urmă
David Popovici a primit oficial distincția pentru cel mai bun înotător european al anului 2025 - 10 ore în urmă
Părintele Constantin Necula revine la Baia Mare pe 21 august - 10 ore în urmă
Motorina s-a ieftinit de azi. În unele benzinării a coborât deja sub 10 lei pe litru - 11 ore în urmă
16 august, Madonna „Regina muzicii pop” împlinește 68 de ani - 12 ore în urmă
Nouă certificate de înmatriculare reținute în patru ore de controale rutiere în Cavnic
Polițiștii din Cavnic împreună cu reprezentanți ai Registrului Auto Român Maramureş au organizat, ieri, între orele 10.30-14.30, o acțiune în oraș. Scopul a fost prevenirea accidentelor rutiere pricinuite de deficiențele tehnice ale autovehiculelor.
În urma neregulilor constatate s-au dat 18 amenzi, în valoare de peste 7.000 de lei. Totodată nouă autoturisme au fost oprite din a circula pe drumurile publice, fiind reținute tot atâtea certificate de înmatriculare până la remedierea deficiențelor tehnice.
”În continuare, polițiștii maramureșeni vor fi prezenți pe drumurile publice din județ pentru preîntâmpinarea unor eventuale incidente în traficul rutier, precum și pentru siguranța tuturor participanților la trafic”, dă asigurări IPJ Maramureș. (T.S.)
Sursa foto: arhivă














