Intervenție a salvamontiștilor într-o zonă greu accesibilă din Ulmoasa, într-un caz medical - 6 minute în urmă
1 aprilie 2002, a fost înființat Clubul epigramiştilor băimăreni „Spinul” - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 1 aprilie 2026 - 10 ore în urmă
O nouă extragere în campania „Hai cu busul!” - 12 ore în urmă
Acțiune de colectare de aparate electrice în Baia Sprie - 13 ore în urmă
Jandarmi într-o altfel de misiune - 14 ore în urmă
Israel adoptă legea pedepsei cu moartea pentru palestinienii din Cisiordania - 15 ore în urmă
Săptămâna Verde la Bibliotecă: grupuri numeroase de elevi și preșcolari au participat la activități care îmbină lectura cu protejarea naturii - 15 ore în urmă
Ioan Marchiș expune la Bruxelles „Manifestul memoriei atavice” - 16 ore în urmă
Un meci ca un sfârșit de capitol - 16 ore în urmă
Reținut după ce a furat o mașină, a lovit două autovehicule parcate și a agresat un bărbat. Nu are permis și era și băut
Polițiștii maramureșeni au reținut ieri un tânăr de 27 de ani care, fără a avea permis de conducere şi aflat fiind sub influenţa alcoolului, a profitat că un autoturism a fost lăsat neasigurat, a urcat la volan şi l-a condus pe o distanţă de aproximativ 20 de metri, acroşând două autovehicule parcate. Ulterior, acesta a agresat fizic un bărbat care a încercat să-l scoată din mașină.
Cel în cauză a fost dus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Maramureş. În cursul acestei zile, tânărul urmează să fie prezentat magistraţilor cu propunere de arestare preventivă.







