Vacek – proză de Marian Ilea (XXIII) - 2 ore în urmă
Pădurile digitale: proiect inovator sau risipă de bani? - 2 ore în urmă
Taxă nouă -100 de lei pentru documentul care confirmă ora exactă a nașterii - 3 ore în urmă
Ați văzut-o? Tânără din Chechiș, dată dispărută - 4 ore în urmă
Peste 600 de spectatori la prima seară a Festivalului de Colinde „Deschide Ușa, Creștine” de la Fărcașa - 4 ore în urmă
Incendiu devastator în Mânău: o familie cu patru copii a rămas fără locuință înainte de Crăciun - 4 ore în urmă
Maramureș – Sania lui Moș Crăciun pe Valea Vaserului - 4 ore în urmă
Cvartetul de muzică bizantină al Colegiului „Dragoș Vodă” Sighetu Marmației, Premiul I la Festivalul de Datini și Obiceiuri de Iarnă „Cum e datina străbună” - 5 ore în urmă
Peste 2,5 milioane de lei pentru drumurile județene din Maramureș - 6 ore în urmă
„Crăciun în Satu de pe Deal”, ediția a II-a, a reunit la Muzeul Satului din Baia Mare mii de preșcolari și elevi - 6 ore în urmă
Un tânăr maramureșean a ajuns la închisoare pentru trafic de droguri de mare risc
Ieri, 7 noiembrie, polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Leordina au pus în executare un Mandat de Executare a Pedepsei Închisorii, emis de Tribunalul Maramureș, pe numele unui tânăr de 23 de ani din Poienile de Sub Munte.
Acesta este condamnat la o pedeapsă de 3 ani și 6 luni de închisoare în regim de detenție sub aspectul comiterii infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.
Tânărul a fost depus la Penitenciarul Baia Mare în vederea executării pedepsei.
















