IPJ Maramureș și-a făcut bilanțul pe 2025 - 15 minute în urmă
Răspunsul administrației județene confirmă demersul Direct MM privind cultura - 42 minute în urmă
Un loc al cărților, al oamenilor și al sufletului: Biblioteca Orășenească Borșa împlinește 70 de ani - 1 oră în urmă
„Dănțaușii de la Șură” – tradiția jocului popular renaște într-o șură plină de amintiri, la Vima Mică - 1 oră în urmă
Programul „Școala Mamei” continuă la Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare - 2 ore în urmă
CS Minaur, meci acasă cu deținătoarea trofeului EHF European League - 2 ore în urmă
Ministrul energiei spune că prețurile la gaze rămân stabile pentru consumatorii români până în martie 2027 - 2 ore în urmă
Restricții temporare de circulație și parcare în zona bisericii „Sfânta Cruce” din Baia Mare - 2 ore în urmă
6 februarie 2026, un moment istoric pentru Biserica Ortodoxă Română - 4 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, vineri 6 februarie 2026 - 5 ore în urmă
Acţiune „Blitz” pe DN 18; Mai mult de jumătate din amenzile date au fost pentru viteză
La începutul acestei săptămâni, poliţiştii Serviciului Rutier şi ai Secţiei 4 Leordina au organizat o acțiune pentru depistarea conducătorilor auto care nu respectă viteza legală admisă pe tronsonul de drum Leordina – Vișeu de Jos.
Astfel, au fost aplicate 33 de sancțiuni contravenționale conform prevederilor O.U.G. 195 din 2002 privind circulația pe drumurile publice, din care 18 pentru nerespectarea regimului de viteză.
Valoarea sancțiunilor aplicate a depășit 24.000 de lei, fiind, totodată, reținute și două permise de conducere.















