Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 6 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 6 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 7 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 7 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 7 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 7 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 8 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 8 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 8 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 9 ore în urmă
Ierarhii slujesc la Catedrala din Baia Mare în acest weekend; Credincioșii sunt rugați ca fiecare să ducă la Liturghie câte o icoană
Duminică, 13 martie (prima duminică din Postul Mare, a Ortodoxiei), Preasfințitul Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, va liturghisi împreună cu Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu-vicar, la Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” din Baia Mare.
Preasfințitul Părinte Iustin îndeamnă credincioșii de toate vârstele, tinerii și copiii ca în această duminică să aducă fiecare la Sfânta Liturghie câte o icoană pe care să o țină în mână, astfel încât Catedrala Episcopală – lăcașul cel dumnezeiesc al Preasfintei Treimi – să fie împodobită în lumina cea strălucitoare a Mântuitorului, a Maicii Domnului și a tuturor Sfinților.















