Târg de adopții și colectă de hrană în Baia Mare - 10 ore în urmă
Pavel Bartoș vine la Baia Mare cu un film de Crăciun plin de umor și emoție, pentru întreaga familie - 11 ore în urmă
CS Minaur, meci de calificare în sferturile Cupei României - 11 ore în urmă
Nemira, experiment AI: Cum i-ar putea afecta pe elevi noua programă pentru limba și literatura română pentru clasa a IX-a - 13 ore în urmă
România declanșează o schimbare majoră în Europa - 13 ore în urmă
S-a stins din viață generalul în rezervă Radu Theodoru, la vârsta de 101 ani - 13 ore în urmă
Alexi Lalas, fost adversar al „tricolorilor” la World Cup 1994, despre CM 2026: „Ar fi extraordinar să fiți și voi aici” - 13 ore în urmă
„Întâlnire pe nevăzute cu o carte”: o inițiativă deosebită la Târgul Caritabil de Crăciun din Baia Mare - 14 ore în urmă
La Colegiul de Arte din Baia Mare: Copiii au transformat mesajul nonviolenței în artă la Gala „Împreună prindem curaj” - 14 ore în urmă
Activități dedicate prevenirii comportamentelor delincvente în rândul copiilor și tinerilor, la Sighetu Marmației - 14 ore în urmă
Echipa de robotică „Clever Core” a Colegiului „Gheorghe Șincai” Baia Mare organizează a III-a ediție a evenimentului „Beyond Clever Meet”
În 8 februarie, echipa de robotică „Clever Core” a Colegiului Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare organizează a III-a ediție a evenimentului „Beyond Clever Meet”.
Este o întrecere amicală care îmbină ambiția, colaborarea și ingeniozitatea. Aceasta va avea loc între orele 15:00 – 18:00, la Centrul de Instruire şi Marketing al Camerei de Comerţ şi Industrie Maramureş.
Vor concura echipe din toate colțurile regiunii nord:
- Robocorns – Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare;
- Exoros – Colegiul Tehnic „Gheorghe Barițiu” Baia Mare;
- Atomic Bots – Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Bistrița;
- Bolts and Gears – Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița;
- Hype – Colegiul Tehnic „Nicolae Bălcescu” Cluj-Napoca;
- Aces Robotics – Liceul Teoretic „Lucian Blaga” Cluj-Napoca;
- Perpetuum Mobile – Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare;
- SGBots – Liceul Teoretic „Solomon Haliță” Sângeorz-Băi.
Evenimentul este deschis publicului, iar organizatorii îi invită pe toți cei interesați să descopere lumea fascinantă a roboticii și să susțină tinerii inovatori.
„Clever Core sincronizează, astfel, valorile școlii noastre cu cele ale competiției First Tech Challenge și stârnește un prilej de mândrie printre șincaiști.
Ne bucurăm să putem desfășura acest eveniment și așteptăm cu drag orice vizitatori interesați să descopere lumea roboticii”, transmit cei de la „Șincai”.
Sursa foto – Facebook Clever Core
















