Maria-Adriana Demian a cucerit Trofeul Festivalului Național de Colinde Tradiționale și Cântece de Crăciun „Poveste de iarnă” - 3 ore în urmă
Cu colindul la Jandarmerie - 4 ore în urmă
Ultimul meci din acest an pentru CSM Sighet - 6 ore în urmă
Ministrul Sănătății, în vizită la spitalele din Baia Mare - 7 ore în urmă
Masa rotundă „Educație și Voluntariat” a reunit liceeni și tineri voluntari la Biblioteca Județeană - 7 ore în urmă
Galeria Premiilor „Alianța 2025” – Distincții pentru oficiali români - 7 ore în urmă
Atelier de creație pentru senioarele de la Centrul „Rivulus Pueris” din Baia Mare - 7 ore în urmă
„Crăciun în Satu’ de pe Deal” – tradiție și colind la Muzeul Satului din Baia Mare - 8 ore în urmă
15 decembrie 1989 – O prefață a Revoluției Române, sau chiar prima ei pagină? - 8 ore în urmă
Tradiție și continuitate: La Sighetu Marmației va avea loc cea de-a 57-a ediție a Festivalului de Datini și Obiceiuri de Iarnă „Marmația” - 8 ore în urmă
Maia Morgenstern vine în Baia Mare; Este invitatul special al evenimentului „Galelor Rotary – Artă și Spiritualitate”
Joi, 13 octombrie, ora 18.00, la Colonia Pictorilor din Baia Mare va avea loc evenimentul intitulat „Galele Rotary – Artă și Spiritualitate”.
Invitata specială a acestui eveniment este actrița Maia Morgenstern, fondul muzical fiind oferit de Cvartetul Euroart din Baia Mare.
Scopul „Galelor Rotary – Artă și Spiritualitate” este cultural și filantropic.
„Dorim ca prin astfel de evenimente să aducem în municipiul nostru personalități din diverse domenii de activitate, care să împărtășească publicului din experiența lor.
Toate fondurile donate la finalul Galelor, vor fi donate către fondul Burselor de excelență pentru studii, de care beneficiază elevii din Baia Mare.
La finalul serii, invitații vor putea socializa în cadrul Networking-ului organizat de Rotary Club Baia Mare” – precizeză organizatorii.
















