Starea drumurilor în Maramureș - 7 minute în urmă
5 februarie 1953, a murit Iuliu Maniu - 43 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 5 februarie 2026 - 2 ore în urmă
Victorie pentru CS Minaur în fața Rapidului - 12 ore în urmă
Breb se pregătește de sărbătoare: Jocul Satului adună feciorii și fetele la Căminul Cultural - 13 ore în urmă
Un mesaj al naționalei pentru suporteri - 13 ore în urmă
Coașul păstrează tradiția: Se organizează șezătoare pe 14 februarie - 14 ore în urmă
Un bărbat cu permisul reținut a fost prins conducând prin oraș cu 94 km/h - 15 ore în urmă
Programul de plecări voluntare de la Dacia oferă sume compensatorii ce ajung la 41.000 de euro - 16 ore în urmă
Baia Mare devine capitala roboticii pentru o zi: „Maramu’ Robotics Festival”, ediția a III-a, are loc în 7 februarie - 16 ore în urmă
Șoferul băut a scăpat nevătămat, pasagerul a ajuns la spital
Ieri dimineață, un tânăr de 17 ani, care nu deţine permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule, a urcat la volanul unui autoturism, pe care l-a condus pe DJ 109F, prin Rogoz. Datorită vitezei excesive, tânărul a pierdut controlul volanului şi s-a oprit cu autoturismul în şanţul din partea dreaptă a drumului. În urma impactului, un pasager de 21 de ani a suferit leziuni corporale şi a fost transportat la spital pentru investigaţii medicale.
Tânărul care a condus autoturismul a fost testat cu aparatul etilotest şi s-a constatat că avea o concentraţie de peste 0.80 mg/l alcool în aerul expirat. Acestuia i-au fost recoltate probe de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei și continuării cercetărilor.








